5. odborná konference KONSTRUKCE 2014

 

ImageOstravský Clarion Congress Hotel hostil ve čtvrtek 6. listopadu pátý ročník odborné konference KONSTRUKCE kterou pořádá vydavatelství KONSTRUKCE Media, s.r.o. ve spolupráci s Českou asociací ocelových konstrukcí (ČAOK).


 

Burčákem ovoněné prostředí My Hotelu v Lednici tentokráte nahradila syrová realita industriální Ostravy. Rekordních sto padesát účastníků letošního ročníku konference tak mělo více místa pro své odborné vzdělávání, ale i důstojné zázemí pro navazování obchodních a profesních kontaktů. 

 

První účastníci konference se začali do Ostravy sjíždět z celé republiky již ve středu. Odpoledne v prostorách hotelu zasedal výbor ČAOK a předvečer konference zpestřilo zhruba padesátce zájemců vydavatelství KONSTRUKCE Media výletem po noční Ostravě v párty autobuse. 

 

Hlavní den konference nabídnul ve dvou odborných blocích dvacítku přednášek, které se věnovaly ocelovým konstrukcím v pozemním stavitelství a mostům. Se svými přednáškami vystoupili jak odborníci z firem věnujících se projektování a výrobě OK (Vítkovice Power Engineering a.s., FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s., SKÁLA & VÍT, s.r.o, EXCON, a.s., FEMONT Opava s.r.o., ArcelorMittal Commercial Long CZ s.r.o…), tak zástupci asociací (AČSZ) nebo odborníci z oblasti vědy a výzkumu (Český svářečský ústav Ostrava, ČVUT Praha…). 

 

Novinkou a vítaným oživením akce se stalo vyhlášení soutěže ČAOK – Nejlepší ocelová konstrukce roku 2013. Česká asociace ocelových konstrukcí totiž po vzoru západoevropských zemí vyhlásila tuzemskou obdobu soutěže, která má mezi stavebníky v řadě evropských zemí velkou prestiž. Vítězem prvního ročníku se stala Lávka přes Svratku v lokalitě Hněvkovského. Cenu převzal Ing. Martin Formánek ze společnosti Stráský, Hustý a partneři za architektonický návrh a projekční práce, a dále pak Ing. Gabriela Šoukalová ze společnosti FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby jako výrobce ocelové konstrukce. 

 

Přestávky patřily v kuloárech hotelu prezentacím vybraných firem z oboru projektování a výroby OK, ale i odborníkům na povrchové úpravy nebo spojovací techniku. Náročný den nakonec všichni vstřebali při společenském večeru, kde dali organizátoři konference kromě kulinářských lahůdek vzpomenout na romantiku konferencí předešlých ochutnávkou vybraných vín. 

 

Rostoucí počet účastníků je pro organizátory signálem, že nabízený program a výběr prostředí hraje stále důležitou roli. Neméně důležití jsou ale i partneři akce. Zde je na místě třeba poděkovat společnostem YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE, EXCON, STACO ROŠTY CZ a ASOCIACI ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH ZINKOVEN, kteří svou podporou umožnili letošnímu ročníku konference její průběh v důstojném prostředí s patřičným zázemím.

 

Galerie


 

« Zpět

Prohlédněte si prezentace projektů našich členů


  

Zobrazit všechny prezentace projektů našich členů

 

 

Aktuality

28.5.2020

Draci – největší šperk i svítidlo. Nosná konstrukce je z oceli.

» více

16.4.2020

Největší ocelová vrata se svařují v Metrostavu a v polovině roku 2020 se dopraví do Gabčíkova

» více

15.4.2020

Ocelová konstrukce pro technologie na dopravu, odprášení a zpětné zakládání homogenizační skládky

» více

24.2.2020

O2 universum přestavba tréninkové haly na multifunkční arénu

» více

18.2.2020

Exoskelet ocelové konstrukce a GRC na projektu SKY PARK Residence

» více

25.11.2019

Cena Pavla Juchelky byla v roce 2019 udělena Vladimíru Janatovi

» více