Jan Tatíček obdržel Cenu Pavla Juchelky za rok 2018

 

ImageLaureátem Ceny Pavla Juchelky v roce 2018 se stal Ing. Jan Tatíček, a to za dlouholetou praxi a zásluhy v oblasti realizace ocelových konstrukcí.


 

Ocenění bylo předáno v rámci slavnostního večera u příležitosti konference České asociace ocelových konstrukcí - KONSTRUKCE 2018, která se letos uskutečnila 1. 11. 2018 v hotelu Galant v Mikulově.

Jan Tatíček byl dlouholetým členem výkonného výboru ČAOK a svůj profesní život spojil zejména se společností MCE Slaný, na jejímž založení měl podíl. V současnosti je firma stoprocentně vlastněna rakouskou společností a je stále zaměřena na výrobu středně těžkých a těžkých ocelových konstrukcí (specializace na mosty), konstrukcí pro vodní elektrárny a kotle transformátorů, a také těžké svařované konstrukce pro stavebnictví a strojírenství.    

 

Z výčtu mostních ocelových konstrukcí, na kterých se Ing. Tatíček jako jednatel firmy MCE Slaný výrobně podílel, lze jmenovat například Trojský most v Praze, most přes Lochovské údolí na obchvatu Prahy, most Apollo přes Dunaj v Bratislavě, most přes Salzach v Salzburgu, most Nacka ve Stockholmu, most Farris v norském Larviku, most Illverich přes Rýn v Düsseldorfu, železniční mosty přes Labe v Kolíně a Lovosicích, most Trmice, most Mokré Lazce, most Rethe v Hamburgu a spousta dalších. V případě komponentů pro vodní elektrárny vyráběl a dodával pro elektrárny v Rakousku, Japonsku, Turecku, Venezuele apod. Co se týká kotlů transformátorů, pak se jednalo o výrobu a dodávku více než 1000 jednotek například pro Siemens, ABB a General Electric.   

 

Cenu Pavla Juchelky uděluje výkonný výbor České asociace ocelových konstrukcí za osobní přínos fyzické osoby pro obor ocelových konstrukcí, a to například v praktické realizaci, legislativní činnosti a normotvorbě nebo edukativní a výzkumné činnosti. Cena je obvykle vyhlašována každoročně, ale vzhledem ke své výjimečnosti nemusí být v některých letech udělena. 

 

Ing. Marek Janda

tajemník

 

Galerie


 

« Zpět

Prohlédněte si prezentace projektů našich členů


  

Zobrazit všechny prezentace projektů našich členů

 

 

Aktuality