FEMONT OPAVA s.r.o.

 

ImageSpolečnost se zabývá výrobou a montážemi veškerých ocelových konstrukcí a hal. Převážnou část produkce tvoří montované haly, které jsou určeny pro průmyslové účely, supermarkety, autosalóny, sportovní a tenisové haly, administrativní budovy a další.


 

Jako doplňkovou službu nabízíme také svařování profilů: TC, U, I, dále pak odvíjení svitků, ohýbání plechů a pálení plechů, tvarové vypalování kyslíkem - plyn, plazma.

Firma má vlastní projekční kancelář pro zpracovávání projektové a výrobní dokumentace pro montované haly včetně veškerých náležitostí.

Výrobní program pro montované haly umožnil nejen personální růst firmy z původních deseti zaměstnanců až k dnešním 155, ale i další rozšíření spektra výroby. Přelomovým byl rok 1994, kdy FEMONT OPAVA s.r.o. zahájil nejprve dovoz a posléze pak vlastní výrobu montovaných hal z ocelových konstrukcí s pláštěm.

Firma se rychle rozvíjela a tak zřízení své výrobní základny řešila vybudováním vlastních výrobních hal velikosti 30 x 60 m, 38 x 54 m a 38 x 44 m a administrativní budovy na severozápadním okraji města Opavy, v katastru obce Vávrovice.

Úspěšný rozvoj firmy jistě vyplývá i z toho, že základem jejího výrobního programu jsou lehké montované ocelové haly systému VEDE.

VEDE systém představuje novou generaci lehkých ocelových hal. Základem VEDE systému jsou příhradové střešní nosníky (vazníky) sedlové nebo pultové, které jsou uloženy kloubově na příčně vetknuté sloupy.

Příhradové střešní nosníky jsou koncepčně nové svým tvarem i konstrukčním řešením bez styčníkových plechů. Jsou nízké, tím je minimalizován nevyužitý střešní prostor. Jsou staticky výhodné, konstrukce z nich jsou lehké a levné i při velkých rozponech bez podpor. Jsou tvarově variabilní, sedlové nebo pultové, s libovolným sklonem střechy.

Prakticky neomezené možnosti tvarů a rozměrů umožňují vytvářet halové objekty pro všechny oblasti využití - pro výrobu, skladování, obchod - od malých až po velká rozpětí a výšky.

Haly lze sestavovat do vícelodních objektů, vybavit mostovými nebo podvěsnými jeřáby, vestavěnými podlahami, přístavbami a vestavbami. Lze z nich realizovat i objekty architektonicky náročné.

Z příhradových prvků VEDE systému lze provádět i rámové nebo obloukové konstrukce, potrubní mosty, lávky atd. K halovým objektům se dodávají i správní a sociální budovy s ocelovou konstrukcí.

Tvarové a konstrukční řešení prvků je chráněno jako užitný vzor, jehož autorem je Ing. Vladimír Danko.

 

Galerie

 


« Zpět

Prohlédněte si prezentace projektů našich členů


  

Zobrazit všechny prezentace projektů našich členů

 

 

Aktuality

20.11.2017

Betonový Palác na Národní třídě

» více

17.11.2017

Růst stavební produkce dosáhne v letošním roce 4,6 procenta – téměř dvakrát tolik, než kolik očekávaly předchozí odhady

» více

16.11.2017

ČAOK – Evropské ocenění stavby Bolt Tower za ocelovou konstrukci

» více

16.11.2017

Nové materiály, technologie a zařízení pro svařování 2017

» více

15.11.2017

AČSZ – Ohlédnutí za konferencí pod Stezkou v oblacích

» více

15.11.2017

ČAOK – Prezidentem Evropské asociace ocelových konstrukcí se stal Antonín Pačes

» více

14.11.2017

Rekonstrukce zastřešení Schönkirchovského paláce

» více

14.11.2017

Kompozitní rošty a kryty na ocelovém zastřešení haly Hlavního nádraží v Praze

» více

14.11.2017

Valná hromada Asociace developerů volila nové vedení i další členy

» více

14.11.2017

Nové obchodní centrum uvidí příští rok jen v Ostravě. Otevření hned několika významných projektů se však očekává po roce 2019

» více