FEMONT OPAVA s.r.o.

 

ImageSpolečnost se zabývá výrobou a montážemi veškerých ocelových konstrukcí a hal. Převážnou část produkce tvoří montované haly, které jsou určeny pro průmyslové účely, supermarkety, autosalóny, sportovní a tenisové haly, administrativní budovy a další.


 

Jako doplňkovou službu nabízíme také svařování profilů: TC, U, I, dále pak odvíjení svitků, ohýbání plechů a pálení plechů, tvarové vypalování kyslíkem - plyn, plazma.

Firma má vlastní projekční kancelář pro zpracovávání projektové a výrobní dokumentace pro montované haly včetně veškerých náležitostí.

Výrobní program pro montované haly umožnil nejen personální růst firmy z původních deseti zaměstnanců až k dnešním 155, ale i další rozšíření spektra výroby. Přelomovým byl rok 1994, kdy FEMONT OPAVA s.r.o. zahájil nejprve dovoz a posléze pak vlastní výrobu montovaných hal z ocelových konstrukcí s pláštěm.

Firma se rychle rozvíjela a tak zřízení své výrobní základny řešila vybudováním vlastních výrobních hal velikosti 30 x 60 m, 38 x 54 m a 38 x 44 m a administrativní budovy na severozápadním okraji města Opavy, v katastru obce Vávrovice.

Úspěšný rozvoj firmy jistě vyplývá i z toho, že základem jejího výrobního programu jsou lehké montované ocelové haly systému VEDE.

VEDE systém představuje novou generaci lehkých ocelových hal. Základem VEDE systému jsou příhradové střešní nosníky (vazníky) sedlové nebo pultové, které jsou uloženy kloubově na příčně vetknuté sloupy.

Příhradové střešní nosníky jsou koncepčně nové svým tvarem i konstrukčním řešením bez styčníkových plechů. Jsou nízké, tím je minimalizován nevyužitý střešní prostor. Jsou staticky výhodné, konstrukce z nich jsou lehké a levné i při velkých rozponech bez podpor. Jsou tvarově variabilní, sedlové nebo pultové, s libovolným sklonem střechy.

Prakticky neomezené možnosti tvarů a rozměrů umožňují vytvářet halové objekty pro všechny oblasti využití - pro výrobu, skladování, obchod - od malých až po velká rozpětí a výšky.

Haly lze sestavovat do vícelodních objektů, vybavit mostovými nebo podvěsnými jeřáby, vestavěnými podlahami, přístavbami a vestavbami. Lze z nich realizovat i objekty architektonicky náročné.

Z příhradových prvků VEDE systému lze provádět i rámové nebo obloukové konstrukce, potrubní mosty, lávky atd. K halovým objektům se dodávají i správní a sociální budovy s ocelovou konstrukcí.

Tvarové a konstrukční řešení prvků je chráněno jako užitný vzor, jehož autorem je Ing. Vladimír Danko.

 

Galerie

 


« Zpět

Prohlédněte si prezentace projektů našich členů


  

Zobrazit všechny prezentace projektů našich členů

 

 

Aktuality

21.9.2017

Objekty nového motokárového areálu v Třinci mají efektní fasádu a střechu od Lindabu

» více

21.9.2017

55. ročník ocelářské konference v Hustopečích – 7. prosince 2017

» více

20.9.2017

HOCHTIEF CZ povede nově Tomáš Koranda

» více

20.9.2017

O účast na MSV 2017 je velký zájem, pořadatelé očekávají další úspěšný ročník

» více

19.9.2017

Projektové kanceláře očekávají rekordní osmiprocentní nárůst v tomto roce

» více

19.9.2017

Přijďte se k nám podívat, jak nám řežou mašiny!

» více

19.9.2017

Zinkovny Wiegel zajímají svět

» více

15.9.2017

Bezpečnost práce: Pouze absolvování klasických prověrek nestačí

» více

15.9.2017

Panattoni Park Prague Airport II roste. Novým nájemcem je společnost Panalpina

» více

15.9.2017

AČSZ – Nejúspěšnější EGGA Assembly za několik posledních let

» více