Hempel (Czech Republic) s.r.o.

 

ImageSpolečnost Hempel je předním světovým dodavatelem nátěrových hmot pro průmysl, lodě, kontejnery, jachty a dekorativních nátěrů. Našim zákazníkům nabízíme kompletní řadu nátěrových řešení včetně technického servisu.


 

Společnost Hempel založil v roce 1915 pan J. C. Hempel, který s vizí, velkým nadšením a podnikavostí sobě vlastní prosadil myšlenku na výrobu speciálních nátěrů pro námořní lodě. Dnes, o století později, je Hempel největším nezávislým dodavatelem ochranných průmyslových a lodních nátěrů na světě - zahrnuje 24 výrobních závodů, 3 hlavní a 7 regionálních výzkumně vývojových center, 48 obchodních kanceláří a více než 150 skladů na všech pěti kontinentech.

Společnost Hempel vyrábí a dodává kvalitní protikorozní nátěrové hmoty určené pro povrchovou ochranu ocelových konstrukcí, průmyslových zařízení a lodí, ale působí i v oblasti stavebnictví, dekorativních nátěrů a nátěrových hmot pro jachty. Nabízí rozpuštědlové, bezrozpuštědlové a vodou ředitelné nátěrové hmoty a nátěry pro specifické podmínky. Systematická práce výzkumných a vývojových týmů je zárukou toho, že jsou ve výrobě využívány nejnovější technologie a nátěrové hmoty splňující nejen nejpřísnější požadavky na dlouhodobou ochranu a estetický vzhled, ale také přísné požadavky kladené na výrobky v souvislosti s ochranou životního prostředí. Nátěrové systémy Hempel se mohou používat v zásaditém i kyselém prostředí. Během několika dní dokáže společnost Hempel dodat ten správný produkt ve standardním odstínu (včetně vzorkovnic RAL, NCS a BS), a to jak pro velké projekty, tak i pro menší zakázky. Výrobky Hempel splňují všechny globální požadavky a jsou dostupné kdekoli na světě.


Společnost Hempel nabízí širokou škálu produktů v následujících segmentech:


PRŮMYSL:

Hempel je předním dodavatelem vysoce kvalitních nátěrových hmot pro těžký průmysl, kde se používají v mnoha odvětvích, především pak v ropném a plynárenském průmyslu, energetice, u větrných elektráren, v infrastruktuře a chemickém průmyslu. Vyznačují se vynikající antikorozní ochranou i v nejnáročnějších přírodních podmínkách a mohou se používat v zásaditém i kyselém prostředí. Poskytují ochranu před korozními vlivy velkým investičním projektům od mostů a železničních vagonů až po přístavní mechanizaci a stavební projekty obecné povahy, splňují potřeby energetického průmyslu, od přísně řízené jaderné energetiky po inovativní segmenty větrné energie. Dlouhodobou efektivitu prokazují i v těch nejnáročnějších podmínkách, včetně ropných a plynárenských mořských plošin a vnitřních prostorů chemických nádrží. V roce 2013 uvedla společnost na trh Hempacore - protipožární (intumescentní) nátěry pro pasivní ochranu ocelových konstrukcí, např. průmyslových hal, veřejných budov, stadionů, letišť či supermarketů určených k ochraně proti požárům celulózového typu. Mezi hlavní výhody řady produktů Hempacore patří odolnost a spolehlivost při vystavení venkovním podmínkám, vysoká kompatibilita s širokou řadou vrchních nátěrů a efektivita při zpracování.


LODĚ

Námořní nátěrové hmoty Hempel poskytují optimální ochranu nově postaveným lodím i následnou údržbu přímo na palubě či v suchém doku. Námořní nátěrové hmoty Hempel nabízejí širokou škálu produktových řad, od antivegetačních nátěrových hmot, které přispívají k úspoře paliva, po nejodolnější epoxidy v tomto odvětví. 


KONTEJNERY

Hempel je jedním z předních dodavatelů nátěrových systémů v kontejnerovém průmyslu. Přestože se většina aktivit soustředí do regionu tichomořské Asie, zejména pak do Číny, tvoří kontejnery významný segment i v České republice. Od počátku udává Hempel trendy na všech moderních kontejnerových výrobních linkách po celém světě, a to díky trojvrstvému systému na vnější povrchy uvedenému na trh na konci sedmdesátých let, první generaci vodou ředitelných kontejnerových systémů na začátku let devadesátých a od roku 2010 plně vodou ředitelnému nátěrovému systému EcoBoxcoat. Nátěry Hempel chrání kontejnery v drsných podmínkách i před vlivy hrubého zacházení a přispívají k prodloužení intervalů údržby.  


JACHTY

Hempel dodává všechny typy nátěrových hmot, laků a ochranných produktů pro stavbu a údržbu motorových člunů a plachetnic. Produktová řada Hempel pro jachty zahrnuje základní nátěry, antivegetační nátěry, vrchní nátěry, laky a řadu produktů péče o lodě a čluny.


DEKORATIVNÍ NÁTĚRY

Hempel prodává své nátěrové dekorativní systémy v Evropě, oblasti středního východu a Číně. Naše bohatá nabídka dekorativních nátěrů obsahuje vysoce kvalitní produkty pro vnitřní i venkovní použití, zahrnuje i nátěry pro podlahy a ocelové konstrukce. Naše nátěry jsou určeny pro použití v nejrůznějších klimatických podmínkách včetně nízkých teplot, vysoké vlhkosti a silně znečištěného prostředí.  Řada produktů zahrnuje vysoce kvalitní emulze a emaily, což spolu s početnou škálou strukturovaných nátěrů vytváří rozsáhlou paletu pro výběr. 

 

 

Galerie

 


« Zpět

Prohlédněte si prezentace projektů našich členů


  

Zobrazit všechny prezentace projektů našich členů

 

 

Aktuality

18.5.2021

Unikátní výroba a montáž ocelových konstrukcí pro plynojem v Třineckých železárnách

» více

18.5.2021

Rekonstrukce autobusového nádraží Zvonařka

» více

12.1.2021

Elektrárna Dětmarovice – oprava části odsíření po požáru

» více

14.12.2020

Nový ocelový silniční most přes Labe mezi Valy a Mělicemi. Montáž metodou postupného vysouvání.

» více

15.10.2020

Muzeum automobilů Tatra a výstavní pavilon pro Slovenskou strelu

» více

14.10.2020

Výstavba nové lávky pro pěší a cyklisty přes Vltavu v Praze Troji

» více